Mroźno, ale wśród najbliższych – tak było na DMB 2018

W czwartek 22 lutego obchodziliśmy Dzień Myśli Braterskiej, który jest świętem przyjaźni obchodzonym przez wszystkich harcerzy i skautów na całym świecie.

Cały hufiec, spotkał się jednak dwa dni później czyli w sobotę, a start zaplanowany był na godzinie 15:30 obok wejścia na dworzec kolejowy.

fot. pwd. Hubert Jezierski

Mimo wielkiego mrozu, odbyła się gra terenowa dotycząca życia Roberta Baden-Powella i jego żony Olave. Najpierw wyruszyliśmy w stronę parku 600-lecia, gdzie mogliśmy wykonać pierwsze obowiązki. Zostaliśmy podzieleni na grupy i realizowaliśmy zadanie zręcznościowe, jako wojskowi oraz trochę bardziej kreatywne tworząc z podanych nam rzeczy kolejnego żołnierza. Otrzymaliśmy również koperty z różnymi powinnościami, każda drużyna dostawała inne, między innymi musieliśmy zaśpiewać piosenkę i ją nagrać lub wymyślić ciekawą historię z podanych nam obrazków, a wiadomo –  im ciekawsze opowiadanie tym lepiej.

fot. pwd. Hubert Jezierski

Kolejnym miejscem na naszej grze była plaża jeziora Durowskiego. Tam musieliśmy połączyć, wtedy jeszcze nie znanych sobie, założyciela skautingu oraz wcześniej wspomnianej Olave. Pomogliśmy w rozwiązaniu krzyżówki i wymyślaliśmy propozycje pierwszego spotkania zakochanych. Było to bardzo zabawne oraz ciekawe zadanie.

fot. pwd. Hubert Jezierski

Później udaliśmy się wszyscy razem na ognisko u Króla, a po drodze rozwiązywaliśmy resztę zadań w tajemniczych kopertach. Wspólnie śpiewaliśmy i wysłuchaliśmy gawędy przy płomieniach.

Na koniec wymieniliśmy się prezentami, które każda drużyna miała wykonać własnoręcznie. Dla harcerzy nie mogło również zabraknąć posiłku, więc zjedliśmy świeże, grillowane kiełbasy i chrupiący chleb.

fot. pwd. Dawid Wyszyński

Warto wspomnieć, iż całe przedsięwzięcie zorganizował Zespół programowy Hufca, którym bardzo za to dziękujemy! Mamy nadzieję, że w następnym roku spotkamy się, znów tak liczną grupą harcerzy, a może nawet i większą.

Galeria zdjęć pwd. Dawida Wyszyńskiego
Galeria zdjęć pwd. Huberta Jezierskiego

 

Autor relacji: dh. Gabriela Bartkowiak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *